در چه سنی عمل بینی بدون بازگشت است؟

جراحی رینوپلاستی می‌تواند برای اصلاح بسیاری از مشکلات بینی، هم از نظر ماهیت پزشکی و هم زیبایی انجام شود. امروزه مردان، زنان و حتی نوجوانان به دلایل بی‌شماری خواهان انجام رینوپلاستی هستند. برخی از نوجوانان می‌خواهند از بزرگی بینی خلاص شوند، برخی می‌خواهند بینی که همیشه آرزویش را داشته‌اند داشته باشند و دیگر نوجوانان تنها می‌خواهند که راحت‌تر نفس بکشند. انگیزه شما از عمل جراحی بینی هرچه که باشد، ممکن است بخواهید بدانید که آیا در سن مناسبی برای این عمل هستید یا خیر، اگر چنین چیزی وجود داشته باشد.

زنان و مردان در هر سنی از جراحی زیبایی بینی بهره‌مند می‌شوند. تغییر شکل بینی یکی از محبوب‌ترین روش‌های جراحی زیبایی برای بیماران نوجوان نیز هست، اگر چه جراحان زیبایی مراقبت‌های خاصی را در هنگام ارزیابی اینکه آیا یک بیمار جوان‌تر برای انجام عمل زیبایی بینی آماده است یا خیر، انجام می‌دهد.برای بیماران در هر سنی، داشتن انتظارات واقع‌بینانه امری مهم است. رینوپلاستی می‌تواند به بهبود بخشیدن بینی فعلی شما کمک کند، اما نمی‌تواند بی‌عیبی و کمال یا بینی شبیه بینی شخص دیگری را به شما بدهد. دکتر سهرابی به شما توضیح می‌دهد که چه احتمالی وجود دارد و به شما کمک می‌کند که به بینی با ظاهری طبیعی با ویژگی‌های منحصر به فردتان دست پیدا کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره با دکتر سهرابی جهت سن عمل زیبایی بینی با شماره تلفن‌ های 03136264272 و 03136274746 تماس حاصل فرمایید.

بهترین سن برای عمل جراحی زیبایی بینی چه سنی است؟


سخت است که به طور قطعی بتوان گفت فرد برای انجام رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی باید چه سنی داشته باشد. این تا حد زیادی بستگی به شرایط فرد دارد. به طور کلی، مشهورترین جراحان زیبایی، قطعا قبل از اینکه رشد چهره نوجوانان تمام شود و ساختار چهره آنها در ظاهر بالغ خود قرار گیرد، چنین عملی را روی آنها انجام نخواهند داد. به همین دلیل به ندرت رینوپلاستی برای نوجوان زیر 18 سال مناسب در نظر گرفته می‌شود، و تقریبا مطمئنا بدون رضایت والدین یا قیم چنین عملی انجام نمی‌شود.

دلایل متعددی برای امر این وجود دارد. اولا، تا زمانی که صورت به بلوغ برسد، به دلیل روند تکاملی رشد، تشخیص چهره غیر جذاب یا زشت و غیر هموار دشوار است. اغلب یک بینی که از نظر فرد بزرگ است، چند سال پس از بزرگسالی سایز آن میزان می‌شود. به همین دلیل، جراحی زیبایی تهاجمی در سن نوجوانی می‌تواند پس از اینکه فرد به اوایل سن 20 سالگی رسید و اعضای چهره‌ی او دوباره هم تراز شدند منجر به ظاهر ناخوشایند شود.

ثانیا، از آنجایی که بدن هنوز در حال رشد است، جراحی زیبایی غیر ضروری می‌تواند به عوارض جانبی منفی اضافی یا پیش بینی نشده منجر شود؛ به عنوان مثال، اثرات مضر روی پوست، یا در مردان اثر تاسف بار بر روی الگوهای موی صورت. ساختار استخوان ممکن است از شکل طبیعی بی‌افتد یا تحریف شود.

سوما، تصمیم‌گیری کاملا آگاهانه در مورد چنین اقدام بزرگی مانند جراحی زیبایی، در صورتی که دلایل روحی پشت آن معقول و درست نباشند، دشوار است. در حالی که فرد در هر سنی می‌تواند از غم مربوط به ظاهرش رنج ببرد، در حالی که هر فرد با هر سنی می‌تواند نگران ظاهر خود باشد، اما در طول سال‌های سرنوشت ساز نوجوانی با تغییرات عمیق در ظاهر بدن و تغییرات هورمونی، فشار برای تطابق یافتن با یک کلیشه‌ی خاص می‌تواند زیان آور باشد و دلیل نامناسبی برای انجام جراحی زیبایی در نظر گرفته شود. این گفته برای کوچک شمردن تصویر منفی از بدن یا نگرانی‌ها و اضطراب‌های فردی در مورد ظاهر نمی‌باشد. این به سادگی حاکی از این است که اگر واقعا لازم باشد این عمل جراحی انجام شود، فرد باید مطمئن شود که این فقط یک مرحله و حالت گذار نیست و عیب با گذشت زمان از بین نمی‌رود و بهبود نمی‌یابد. علاوه بر این، در صورتی که جراحی بدون اینکه ضروری باشد به منظور مقابله با مشکلات روانی انجام شود، که در این صورت این مشکلات بصورت مناسبی برطرف نخواهند شد، ممکن است منجر به وسواس ناسالم و غیر ضروری نسبت به سایر عمل‌های زیبایی با هدف رسیدن به کمال مطلوب که غیر ممکن است، شود.

یک استثناء بزرگ برای این قوانین، پیش آمد آسیب شدید صورت یا آسیب خاص به بینی یا عارضه‌ی پزشکی است که می‌تواند با عمل جراحی بهبود یابد.

باید به خاطر داشت که دغدغه‌های روانی اشاره شده در بالا می‌توانند برای تمام بیماران با هر سنی صادق باشند. به همین دلیل مشاوره درست و معقول پزشکی برای رسیدن به تصمیم‌گیری آگاهانه و مسئولیت‌دار در مورد جراحی زیبایی، بدون توجه به سن و جنس، مهم است.

جراحی می‌تواند تحت بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی با آرام‌بخش انجام شود. پزشکان بیهوشی عمومی را ترجیح می‌دهند زیرا بی‌خطرتر بوده و در تمام اوقات از مجرای هوا محافظت می‌شود.

رینوپلاستی یا عمل بینی در بیشتر کشورها دارای محبوبیت بالایی است. امروزه مردان و زنان و در بعضی موارد حتی نوجوانان تصمیم به انجام این جراحی انتخابی برای دلایل زیبایی و یا سلامتی دارند.

با این حال، یکی از رایج‌ترین سوالات مردم این است که سن مطلوب برای عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟ به طور کلی، باید تا زمانی که استخوان‌های صورت دیگر رشد نمی‌کنند، از انجام عمل جراحی زیبایی بینی خودداری شود.

سن رینوپلاستی برای دختران و پسران


برای دختران سن بین حدودا 16 تا 18 سالگی متغیر است. و برای پسران، معمولا چند سال بعد، از حدود 18 تا 20 سالگی است. بنابراین درست حدود 18 سالگی میانگین حداقل سن برای هم دختران و هم پسران است.

در سنین بالاتر، رینوپلاستی می‌تواند در ادامه‌ی زندگی چالش برانگیزتر باشد. پوست روی صورت شروع به از دست دادن خاصیت ارتجاعی می‌کند، و به همین ترتیب، پس از جراحی بینی، صاف کردن درست پوست می‌تواند دشوار باشد. به طور کلی، جراحی رینوپلاستی برای بیماران بالای 55 ساله چالش برانگیزتر است.

در نهایت، جدای از سن، بزرگترین عاملی که باید در نظر گرفته شود بلوغ است. رینوپلاستی جراحی انتخابی است که نتایج دائمی دارد. بیماران باید به اندازه کافی برای مدیریت کردن این سختی وظیفه شناس و مسئول باشند، و باید انتظارات واقع‌بینانه داشته باشند. اگر می‌خواهید بدانید که آیا برای جراحی زیبایی بینی آماده هستید یا خیر، ممکن است بخواهید این سؤالات را از خودتان بپرسید:

آیا من انتظارات واقع‌بینانه دارم؟


بسیاری از بیماران برای اینکه بینی‌شان شبیه به بینی یک بازیگر شود به دنبال جراحی زیبایی بینی هستند. با این حال، پزشک با دقت ساختار بینی را طراحی می‌کند که نگرانی‌های زیبایی و تنفسی شما را اصلاح کند، اما این همچنین برای تطابق اجزای چهره شما به اندازه طراحی شده است. برای به دست آوردن بهترین ایده‌ای که انتظار دارید، عکس‌های قبل و بعد جراحی را درخواست کنید.

آیا به شکل مثبتی انگیزه دارید؟


جراحی رینوپلاستی می‌تواند به شما در ایجاد اعتماد به نفس بیشتر در محیط‌های عمومی، اجتماعی و محیط کاری کمک کند. و با بهبود تفنس و عملکرد بینی به زندگی روزمره شما کمک می‌کند.

آیا رشد شما متوقف شده است؟


نوجوانانی هنوز در حال رشد هستند، بدین احاظ همیشه بهترین متقاضی برای جراحی زیبایی بینی نیستند. اگر زیر 20 سال سن دارید، جراح کمک خواهد کرد که تعیین کنید آیا رشد استخوان‌های صورت شما متوقف شده است یا خیر. اگر نه، بهترین گزینه صبر کردن است. از آنجایی که استخوان‌ها هنوز در حال رشد هستند، انجام رینوپلاستی خیلی زود، می‌تواند منجر به عوارض شود.

آیا شما برای بهبودی پس از جراحی و عوارض احتمالی آماده هستید؟


بهبودی رینوپلاستی از بیمار به بیمار متفاوت است. بیماران باید سطوح فعالیت خود را تنظیم کنند، معمولا از انجام تمرینات شدید در طول اوایل بهبودی دور بمانید. بیماران باید با پیروی از دستورالعمل‌هایی که توسط تیم دکتر سهرابی در جهت کمک به روند بهبودی داده شده است، برای زمان بهبودی آماده شوند.

به این پست امتیاز دهید.
در چه سنی عمل بینی بدون بازگشت است؟
5 از 1 رای