عوارض رینوپلاستی مانند آسیب عصب و توصیه های مراقبتی برای کاهش آن

همانند سایر جراحی‌ها، خطرات و عوارض خاصی در ارتباط با جراحی پلاستیک وجود دارد، و رینوپلاستی از این امر مستثنی نیست. اثرات جراحی تهاجمی مانند عمل بینی می‌تواند دائمی و زیان‌بار باشد. این امر، ارزیابی دلایل شخصی شما در تصمیم‌گیری برای عمل جراحی پلاستیک بینی، که ممکن است با یک فرآیند بهبودی طولانی همراه باشد، را به مسئله مهمی تبدیل می‌کند. آگاهی از خطرات احتمالی جراحی پلاستیک، همراه با راه‌های جایگزین جراحی پلاستیک، بخش مهمی از تصمیم گیری آگاهانه در مورد زیبایی و همچنین سلامتی شماست.

در حالی که ممکن است عوارض جراحی نادر باشد، ولی برای اطمینان از بهترین نتیجه، باید مواردی را انجام دهید. اول و مهم‌تر از همه، انتخاب یک جراح ماهر با تخصص ویژه در رینوپلاستی بسیار مهم است. حصول اطمینان از اینکه دستیاران مربوطه نیز در انجام عمی بینی با تجربه هستند نیز مهم است. آماده باشید که نتیجه عمل خود را از طریق آگاهی در مورد عمل جراحی و رعایت دقیق دستورالعمل‌های جراح خود قبل و بعد از عمل بهبود بخشید. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره‌های 03136264272 و 03136274746 تماس حاصل فرمایید.

خطرات جراحی بینی


زمانی که صحبت از خطرات جراحی پلاستیک به میان می‌آید، لازم است تمام خطراتی که در هر عمل جراحی وجود دارند، و همچنین خطرات خاص آن عمل را در نظر بگیرید. این خطرات به رینوپلاستی ترمیمی نیز مربوط می‌شود و باید قبل از انجام عمل به طور کامل با جراح مورد بحث قرار گیرند. عوارض بالقوه عمل بینی که در تمام جراحی‌ها وجود دارد شامل موارد زیر است:

  • آسیب دائم عصبی
  • اصلاح زیر و یا روی بینی که نیاز به رینوپلاستی ترمیمی را ایجاد می‌کند.

انتخاب جراح زیبایی واجد شرایط می‌تواند خطرات مرتبط با عمل بینی را به طور قابل توجهی کاهش دهد. بیماران باید از جلسه مشاوره خود به عنوان فرصتی برای پرسش پیرامون فرآیند، از جمله خطرات، مزایا و عوارض جانبی، استفاده کنند. علاوه بر این، دنبال کردن دستورالعمل‌های جراح در مراقبت قبل و بعد از جراحی، به جلوگیری از عوارض کمک خواهد کرد.

عوارض عمل بینی


علاوه بر خطرات مربوط به سلامتی ناشی از عمل جراحی بینی، عوارض جانبی کوتاه مدت متعددی نیز وجود دارد. از آنجا که جراحی بینی یک عمل بسیار انحصاری است، عوارض جانبی که هر بیمار تجربه می‌کند، متفاوت است. صرف زمانی برای آگاهی از این عوارض جانبی (اینکه چه مشکلاتی هستند و چه مدت طول می‌کشند) به شما در داشتن اعتماد به نفس بیشتر در مورد این تصمیم مهم و احساس راحتی بیشتر در مورد پیش بینی فرآیند عمل بینی، کمک خواهد کرد.

درد بعد از جراحی

جراحی بینی یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود ظاهر شماست. با این حال، به دلیل نیاز به تغییرات زیادی در استخوان و غضروف بینی، بیماران ممکن است بعد از این روش درد و ناراحتی را تجربه کنند. خوشبختانه این ناراحتی معمولا جزئی است و بیشتر بیماران می‌گویند مسکن‌های بدون نسخه برای کنترل این درد کافی است. برای بیمارانی که به درد بسیار حساس هستند، جراح بینی ممکن است داروهای قوی‌تری تجویز کند.

تورم

یکی از رایج‌ترین عوارض جانبی عمل بینی ورم در اطراف چشم‌ها و بینی است. ورم در روزهای اول پس از جراحی بیشتر قابل توجه است، اما بعد از حدود دو هفته به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. با این وجود مهم است توجه داشته باشید که اندکی از تورم‌های جزئی ممکن است تا شش ماه بعد از عمل جراحی بینی ادامه داشته باشند. نتایج نهایی عمل بینی معمولا طی یک سال قابل مشاهده است.

کبودی

کبودی یکی دیگر از عوارض جانبی است که اغلب با عمل بینی همراه است. میزان کبودی که به دنبال جراحی اتفاق می‌افتد، به حساسیت بیمار و گستردگی عمل جراحی بستگی دارد. این کبودی معمولا در ناحیه اطراف چشم ایجاد می‌شود و می‌تواند تا 10 روز طول بکشد. اگرچه کبودی نشانه‌ای از عوارض جدی دیگری نیست، ولی باید در طی روزهای بعد از جراحی، وضعیت خود را کنترل کنید. اگر چیزی غیر طبیعی به نظر می‌رسد، پزشک شما می‌تواند اقدامات لازم در کنار استراحت و زمان مورد نیاز در طول بهبودی از عمل بینی را به شما ارائه دهد.

به حداقل رساندن خطر عوارض جراحی بینی


مواردی وجود دارد که می‌توانید برای کاهش خطر بروز عوارض ناشی از عمل جراحی بینی خود انجام دهید.

انتخاب جراح مناسب

بسیاری از درمان‌های رینوپلاستی ترمیمی شامل پیوند و سایر تکنیک‌های پیچیده است. در نتیجه، اولین و شاید مهمترین مرحله این است که یک جراح پلاستیک صورت با تجربه دارای بورد تخصصی که در انجام فرآیندهای رینوپلاستی، انتخاب شود. جراحان پلاستیک عمومی به خوبی آموزش دیده‌اند، اما در انجام جراحی‌های پلاستیک صورت تخصص مشابه را ندارند.

آمادگی برای جراحی

گامی که باید قبل از مشاوره اولیه با جراح‌تان بردارید این است که قبل از جراحی سیگار را ترک کنید زیرا سیگاری‌ها متقاضی مناسبی برای عمل بینی نیستند.

قبل از مراجعه برای جلسه مشاوره خود، تمام داروهای خود، محصولات بدون نسخه و مکمل‌های مصرفی خود را جمع‌آوری کنید تا آنها را به پزشک خود نشان دهید (ممکن است هر کدام از آن‌ها باعث ایجاد مشکلی در عمل جراحی شما شود.)

پیش از عمل جراحی، جراح شما به احتمال زیاد لیستی از دستورالعمل‌های قبل از عمل را به شما ارائه می‌دهد. بسیار مهم است که این دستورالعمل‌ها را به دقت رعایت کنید. جراح شما ممکن است از شما بخواهد تست‌های آزمایشگاهی انجام دهید و احتمالا به شما توصیه می‌کند که از مصرف داروهای ضد التهابی، آسپرین و مکمل‌های گیاهی، که می‌توانند خطر خونریزی شما را افزایش دهند، خودداری کنید. او همچنین فهرستی از مواردی را که باید برای کمک به بهبودی خود تهیه کنید، ارائه می‌دهد.

آیا جای بخیه بعد از عمل بینی باقی می‌ماند؟


بله، پس از جراحی بینی، جای زخمی وجود خواهد داشت، اما اکثر افراد نمی‌توانند آن را مشاهده کنند. عمل بسته بینی برشی درون سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کند، که زخم‌ها کاملا پنهان می‌شوند. روش کم شیوع‌تر عمل باز بینی، یک برش کوچک در پوست جداکننده دو سوراخ بینی ایجاد می‌کند. این برش معمولا به خوبی بهبود می‌یابد، و تنها یک اسکار بسیار نازک بر جای می‌گذارد که بیشتر افراد متوجه آن نمی‌شوند. با انجام هر نوع عمل بینی، علائم دائمی برجسته، اکثرا جزئی خواهد بود.

نکات


به منظور اطمینان از بهبودی مناسب بعد از جراحی پلاستیک، لازم است که اقدامات خاصی را برای جلوگیری از هر گونه عوارض جانبی مرتبط با عمل جراحی بینی انجام دهید. اقدامات احتیاطی خاصی وجود دارند که باید پس از انجام عمل بینی توسط بیمار رعایت شوند. این موارد عبارتند از:

  • برای کاهش خونریزی و تورم، هنگامی که در رختخواب هستید، سر خود را بالای سطح قفسه سینه قرار دهید.
  • از فعالیت‌های شدید مانند ورزش‌های قلبی عروقی اجتناب کنید.
  • از شنا کردن اجتناب کنید.
  • از بلند کردن هر چیز سنگین خودداری نمایید.
  • از خم شدن اجتناب کنید مگر اینکه زانوها خم شوند.
  • عینک آفتابی و عینک طبی نباید بر روی بینی قرار بگیرند. (این نکته از طریق چسباندن عینک به پیشانی و یا استفاده از نگهدارنده‌ای روی گونه قابل اجتناب است.)
  • از مصرف داروهای خاص و نور خورشید اجتناب کنید.
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است