جراحی(رینوپلاستی) بینی گوشتی باز و بسته بدون بازگشت و مطلوب

ظاهر یک بینی گوشتی و پهن به علت جدایی بیش از حد استخوان‌های بینی، عریض شدن سوراخ‌های بینی و کمبود نسبی ارتفاع بینی است. به عنوان مثال، افرادی که معمولا پل بینی بلندی ندارند به نظر می‌رسد دارای بینی‌های گوشتی و پهن هستند. بنابراین، افزایش ارتفاع بینی با گرافت‌های غضروفی یا ایمپلنت بینی به تعادل بینی از نظر ارتفاع و عرض آن کمک می‌کند. رینوپلاستی افزاینده و سوچور اینتردومال آلار با استفاده از عمل بسته یا باز بینی می‌تواند به باریک کردن بینی گوشتی کمک کند.

هم پل بینی و هم نوک بینی گوشتی و پهن را می‌توان باریک کرد، و همچنان یک ظاهر طبیعی را حفظ کرد، که در نهایت می‌تواند منجر به بهبود قابل توجهی در زیبایی صورت شود. این کار را می‌توان با تکنیک‌های رینوپلاستی انجام داد. قبل از انجام این عمل بینی گوشتی یک تحلیل و ارزیابی دقیق از زیبایی صورت باید انجام شود. مهم است که بینی را در چارچوب دیگر ساختارهای صورت در نظر بگیریم. هماهنگی، تعادل و تناسب برای زیبایی صورت به طور آشکاری بسیار مهم است و هر بیمار باید به صورت جداگانه بررسی شود.

گام اول در تعیین متقاضی بودن شما برای عمل بینی گوشتی، تنظیم مشاوره با جراح است. مهم است که توسط جراح مجرب که دارای تجربه در عمل بینی گوشتی است، ارزیابی شوید. هنگامی که ارزیابی و عمل جراحی مناسب انجام می‌شود، میزان رضایتمندی از عمل بینی پهن و گوشتی بالا است.

دکتر سهرابی بعد از معاینه بینی شما بهترین روش جراحی را برای بهبود ظاهر بینی شما پیشنهاد می‌دهد تا ظاهر دلخواه خود  را بدست آورید. برای دریافت مشاوره از متخصصین ما و آشنایی با روشهای جراحی بینی گوشتی و پهن و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 03136264272 و 03136274746 تماس حاصل فرمایید.

آیا عمل بینی گوشتی می‌تواند بینی را باریک کند و طبیعی به نظر برسد؟


در واقع باریک کردن بینی می‌تواند به شما ظاهری طبیعی بدهد. این عمل شامل درمان استخوانی بینی نیز می‌باشد. گاهی اوقات، اگر سوراخ‌های بینی پهن باشند، ممکن است برای ایجاد ظاهری باریک‌تر نیاز به کاهش حجم داشته باشند. مهم است که بینی را در حالت سکون و تحریک ارزیابی کنید تا ببیند آیا عریض شدن سوراخ‌های بینی رخ می‌دهد یا نه. گاهی اوقات یک پیوند پشتی یا خلفی به بینی اضافه می‌شود تا به ایجاد بینی باریک اما با ظاهری طبیعی کمک کند.

جراحی بینی گوشتی


هنگام خندیدن کسی نمی‌تواند از پهن شدن بینی جلوگیری کند. این به معنی برش عضلاتی است که برای موقعیت بینی و لب بالا مهم هستند. پایه بینی می‌تواند با از بین بردن مقداری از پوست باریک شود. این عمل باریک کردن پایه‌ی تیغه‌ی بینی نامیده می‌شود.

یک جراح پلاستیک با تجربه باید بتواند هم زمان با حفظ نتایج ظاهر طبیعی بینی شما، ناحیه بینی را که شما در مورد آن نگران هستید اصلاح کند. جراح پلاستیک می‌تواند به شما ایده‌ای بهتر از تکنیک‌هایی که در طی عمل جراحی به کار می‌گیرد بدهد، در جلسه مشاوره جراح پلاستیک نگرانی‌های شما را بررسی، هر گونه مسائل و مشکلات تنفسی را ارزیابی و همچنین بینی شما را با اندازه و نسبت ویژگی‌های دیگر صورتتان مقایسه می‌کند.

از آنجا که عمل بینی پهن نمونه‌ای از یک فرآیند پیچیده است که نه تنها شامل شکل و فرم بینی بلکه شامل عملکرد نیز هست، مهم است که تنها جراحی را انتخاب کنید که مجرب و معتبر است و می‌تواند نمونه‌های موفقیت‌آمیزش را از نتایج جراحی بینی قبلی به شما نشان دهد.

مزایای عمل جراحی بینی گوشتی


مزایای زیادی وجود دارد که از عمل بینی گوشتی به دست می‌آید، از جمله:

  • ظاهر بهبود یافته: کاهش اندازه بینی می‌تواند در شما ظاهری کاملا جدید ایجاد کند.
  • اعتماد به نفس بیشتر: هنگامی که در مورد اینکه دیگران به شما چگونه نگاه می‌کند احساس خوبی دارید، در مورد خودتان نیز احساس خوبی خواهید داشت. حتی تغییرات کوچک می‌توانند تفاوت بزرگی ایجاد کنند و به شما کمک کنند تا اعتماد به نفسی که می‌خواهید را به دست آورید.
  • سلامتی بهتر: عمل بینی می‌تواند هر دو ظاهر و عملکرد بینی را بهبود بخشد، و به شما این امکان را می‌دهد که هر روز از رها شدن از محدودیت‌های ناشی از ناهنجاری‌های بینی لذت ببرید.

فرآیند درمان


عمل باریک کردن پایه‌ی تیغه‌ی بینی جراحی‌ است که تنها برای این کار طراحی شده است. باید خاطر نشان کرد که نسبت‌های بینی ارتباط مناسب خود را حفظ می‌کنند. پهنای بینی می‌تواند بدون تاثیر بر اندازه سوراخ بینی بر اساس روش برش بافت کاهش یابد.

هدف رایج در طول عمل بینی، باریک کردن بینی پهن است. هنگامی که پزشک بینی شما را برای پهنا بررسی می‌کند، می‌خواهد منحنی ملایمی که از ابروها به سمت ایجاد سوراخ‌های بینی می‌روند را ببیند. پهنای سوراخ بینی باید در فاصله عرضی یکسان با فاصله بین چشم‌ها باشد. اگر این منحنی ملایم نباشد یا بینی پهن‌تر از فاصله‌ی بین چشم‌ها باشد، سپس باریک کردن بینی در طول عمل بینی ممکن است گزینه خوبی برای بیمار باشد.

بینی اغلب با دو تکنیک باریک می‌شود، باریک کردن پایه‌ی تیغه‌ی بینی و شکستن استخوان بینی (استئوتومی بینی). در عمل کاهش پهنای بینی، غضروف بینی و استخوان برداشته می‌شود، برش داده و ترمیم می‌شود و یا برای دستیابی به شکل کوچکتر دوباره شکل داده می‌شود. این کار از طریق برش‌های کوچک داخل سوراخ‌های بینی انجام می‌شود که اجازه دسترسی به استخوان و غضروف در زیر قرار گرفته را می‌دهد. اگرچه ساختار در زیر قرار گرفته کاهش می‌یابد، اما پوست بیرونی دست نخورده باقی می‌ماند. در طول روند بهبودی، پوست برای تطابق با شکل جدید جمع می‌شود.

بسته به اینکه چقدر کاهش پهنا مورد نیاز است، ممکن است نیاز باشد که پهنای سوراخ‌های بینی کاهش یابند تا همه چیز دارای تناسب باشد. اگر این مورد باشد، برش‌های کوچک بر روی هر سوراخ بینی ایجاد می‌شود. این برش‌ها تنها شامل زخم‌های بسیار ریز هستند و در چین بین سوراخ‌های بینی و صورت پنهان می‌شوند.

پهنای بینی بر روی سوراخ بینی به علت بافت بیش از حد نیست، بلکه به علت استخوان‌های بینی پهن است. تنها راه برای باریک کردن این ناحیه بینی، شکستن استخوان است. پس از شکستن استخوان‌ها، موقعیت آنها می‌توانند به بینی باریک حرکت داده شوند. شکستن این استخوان‌ها ممکن است پس از عمل بینی، تورم و کبودی را افزایش دهد، اما نتایج آن ارزشش را دارد.

یک روش که برای باریک شدن بینی استفاده می‌شود، این است که بینی در صورت بیشتر جلو آورده و برجسته شود و به نوعی دورتر از صورت شود. بینی که خیلی نزدیک به صورت است، گردتر و کمتر مثلثی است. هنگامی که بینی از جلو دیده می‌شود، بینی گرد، پهن‌تر از چیزی که هست به نظر می‌رسد. اگر بینی کمتر گرد و مثلثی‌تر باشد، کوچکتر از آنچه که هست، به نظر می‌رسد.

بهبودی


در طول بهبودی عمل بینی گوشتی، ممکن است در داخل بینی یک اسپلینت قرار داده شود و یک اسپلینت یا باند برای پشتیبانی و حفظ ساختارهای جدید در طی بهبودی اولیه در بیرون از بینی قرار می‌گیرد. در حالی که تورم اولیه در عرض چند هفته کاهش می‌یابد، ممکن است تا یک سال طول بکشد تا کانتور و فرم جدید بینی شما به طور کامل تصحیح و ترمیم شود. در طی این مدت همانطور که بینی به منظور دستیابی به نتیجه دائمی‌تر تصحیح می‌شود، شما ممکن است تغییرات تدریجی در ظاهر بینی خود را مشاهده کنید. تورم ممکن است در اولین سال پس از عمل بینی گوشتی شما صبح‌ها ایجاد شود و از بین برود و بدتر شود.

دستورالعمل‌های خاصی به شما ارائه می‌شود که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • نحوه مراقبت از محل جراحی
  • داروها برای اعمال یا مصرف خوراکی برای کمک به بهبودی و کاهش احتمال ابتلا به عفونت
  • نگرانی‌های خاصی که باید در محل جراحی یا سلامت عمومی به دنبال آن باشید.
  • هنگامی که باید به جراح پلاستیک خود برای ویزیت مراجعه کنید.
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است