جراحی بینی عروسکی جهت بالا بردن و ایجاد زاویه‌ای زیبا برای نوک بینی

به‌ طور معمول، صورت یکی از مهم‌ترین اجزای بدن محسوب می‌شود. در میان مشخصه‌های صورت، بینی نقشی مهم و قابل‌ توجهی ایفا می‌کند و نیز کانون توجه در صورت تلقی می‌شود؛ بنابراین، داشتن یک بینی متقارن باعث می‌شود که فرد تصویری زیبا و متقارن از خود داشته باشد که روی اعتمادبه‌نفس او تأثیر خواهد داشت. یک بینی عروسکی (فانتزی) یک حالت بسیار مطلوب برای بینی است که هرکسی آن را دوست خواهد داشت و همچنین حالت تأثیرگذاری ست که باعث می‌شود افراد اشتیاق زیادی برای آن داشته باشند. در عمل جراحی بینی عروسکی (فانتزی)، کل محور بینی و صورت در نظر گرفته می‌شود و نه‌تنها خط و زاویه‌ی صورت بلکه همچنین کل خطی را که از پیشانی گرفته تا تیغه‌ی بینی و چانه می‌رسد طراحی می‌کند تا خط و محور صورت، در هر زاویه‌ای، به‌طور طبیعی به حالتی عروسکی و فانتزی به نظر بیاید.

جراحی زیبایی بینی، ظاهری صاف و طبیعی را برای تیغه‌ی بینی شما ایجاد می‌کند. برای داشتن یک بینی عروسکی زیبا با تغییراتی در نوک بینی، یک آنالیز سی‌تی‌اسکن سه‌بعدی انجام می‌گیرد. برای بینی‌های پهن یا کوتاه، نقاط اصلی ساختار دهانی به‌دقت مشخص می‌شوند و در جراحی رینوپلاستی منعکس می‌شوند که در این صورت، از یک دهان جلو آمده، یک ظاهر کمی رو به‌ داخل به دست خواهد آمد. با انجام عمل جراحی بینی عروسکی (فانتزی)، می‌توانید بینی‌تان را در قسمت تیغه بالاتر ببرید. یک پزشک جراح پلاستیک باسابقه و باتجربه، این جراحی را برای کمک به زیبایی همیشگی بینی شما انجام می‌دهد. اگر از بینی نوک‌تیز خود بیزارید یا بینی پهنی دارید که آن را دوست ندارید، می‌توانید جهت جراحی زیبایی بینی عروسکی (فانتزی) به کلینیک زیبایی دکتر سهرابی مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 03136264272 و 03136274746 تماس حاصل فرمایید.

مزایای عمل جراحی بینی عروسکی (فانتزی)


می‌توانید یک بینی سربالا و طبیعی داشته باشید که هیچ‌کس متوجه نخواهد شد که قبلاً جراحی زیبایی روی آن انجام‌ گرفته است. حالت بینی شما می‌تواند در اعتمادبه‌نفس و حس اطمینان خاطرتان کمک‌کننده باشد. یک بینی که تحت عمل بینی عروسکی تغییر کرده است، زیبا و جذاب به نظر می‌آید. بینی فانتزی و سربالا شمارا ظریف و زیباتر نشان خواهد داد. نتیجه‌ی عمل رینوپلاستی کاملاً طبیعی می‌باشد زیرا پروتزهای بکار رفته در این جراحی، متناسب با نوع و حالت بینی هر بیمار انتخاب می‌شوند. عمل جراحی زیبایی بینی عروسکی (فانتزی) که برای داشتن خط بینی طبیعی انجام می‌شود، برای ایجاد تعادل بین اجزای صورت نیز مناسب است. در اکثر موارد، زمان بهبودی بعدازاین عمل سریع و کوتاه است و هیچ جای زخمی باقی نمی‌ماند.

ویژگی‌های بینی عروسکی یا فانتزی


بالا بردن تیغه‌ی بینی

عمل جراحی برای برآمده‌تر کردن بینی پهن با برش داخلی بینی. بالا بردن تیغه‌ی بینی با پروتزهای مصنوعی یا از طریق اوتوپلاستی (با بافت پیوندی از بدن خود فرد). ظاهری جوان‌تر در نمای کلی صورت.

سربالا کردن نوک بینی

عمل جراحی بینی برای برجسته کردن بینی همراه باکمی سربالا کردن نوک بینی. تصویری برجسته، کشیده، صاف و تمیز از بینی با زاویه‌ی استاندارد بین لب و بینی که متناسب با خصوصیات چهره‌ی فرد خواهد بود.

زاویه‌ای زیبا برای نوک بینی

در جراحی زیبایی بینی عروسکی یا فانتزی، در مقایسه با دیگر جراحی‌های رینوپلاستی، نوک بینی بارزترین مشخصه می‌باشد. در این عمل، تیغه‌ی بینی به‌طور طبیعی به نوک بینی وصل می‌شود و بینی به فرمی زنانه و عروسکی تبدیل خواهد شد.

تیغه‌ی بینی صاف و طبیعی

تیغه‌ی بینی که در وسط خط ممتد از پیشانی قرار دارد، در مرکز صورت واقع‌شده است و نقطه‌ی مهمی می‌باشد که روی دیگر مشخصه‌های صورت و ظاهر کلی صورت تأثیر می‌گذارد. در عمل جراحی زیبایی بینی عروسکی، با طراحی ظریف و هماهنگ با هر یک از ویژگی‌های صورت، این تیغه را برجسته‌تر، صاف و طبیعی می‌کنند.

ویژگی‌های رینوپلاستی بینی عروسکی یا فانتزی چیست؟


  • پروتز در زیرپوست بینی و نوک بینی قرار می‌گیرد.
  • این پروتزها از جنس سیلیکون یا گورتکس می‌باشند.
  • برای برجسته‌تر کردن نوک بینی از غضروفی با مشخصه‌های بسیار مشابهی استفاده می‌شود. این کار می‌تواند با ماده‌ی غضروفی گوش یا ماده‌ی غضروفی پره‌ی بینی انجام گیرد.
  • یک بینی مرتب و صاف، ظاهری بهتر دارد و مناسب‌تر و بی‌عیب‌تر خواهد بود.
  • یک بینی عروسکی و فانتزی، زیبا و بدون هیچ بدفرمی می‌باشد.
  • پروتزهای بکار رفته، مخصوص و متناسب با شرایط و نیازهای فرد انتخاب می‌شوند. این پروتزها مطابق با ساختارهای بینی هستند و برای آن‌ها به روش‌های جراحی زیبایی سه‌ بعدی نیاز است.

جراحی زیبایی بینی عروسکی چگونه انجام می‌شود


پزشک و جراح زیبایی، بینی و برجستگی پیشانی‌تان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. نوک بینی و نیز ارتفاع بینی نیز باید مد نظر قرار گرفته شوند. از طریق ارزیابی با اسکنر سه‌ بعدی، پروتزها ساخته خواهند شد. در این اسکن، تناسب این پروتز با بینی شما و طبیعی بودن آن مشاهده و بررسی می‌شود. کناره‌های بینی و پهنای کلوملا (پوستی میان سوراخ‌های بيني)، همچنین تناسب نوک بینی نیز معاینه و بررسی خواهند شد. برای ایجاد ظاهری طبیعی، غضروف لاله‌ی گوش و غضروف پره‌ی بینی را آماده و پیوند می‌زنند. توصیه می‌شود که تمام روندهای پیش از جراحی را به‌عنوان بخشی از مرحله‌ی آماده‌سازی پیش از جراحی انجام دهید. عمل جراحی در کلینیک و یا در بیمارستان انجام خواهد شد. بیمار بعد از جراحی می‌تواند به خانه بازگردد؛ نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست. مراجعه جهت معاینات بعد از جراحی برای عمل جراحی بینی عروسکی نیز لازم می‌باشد.

بهبودی بعد از جراحی بینی عروسکی 


بعد از عمل جراحی، بینی شما باندپیچی می‌شود. برای کاهش ورم تا دو روز بعد از جراحی از کیسه یخ استفاده کنید و در پنج تا شش روز اول، پزشک جراحتان بانداژ و بخیه‌های روی بینی‌تان را برای معاینه برمی‌دارد. ورم، کبودی و کمی خونریزی در هفته اول عادی است. یک جراح رینوپلاستی خوب به بیمارش توصیه می‌کند که در وضعیتی رو به بالا درحالی‌که سر بالاتر از سینه قرار دارد، استراحت کند تا این‌ گونه از افزایش ورم جلوگیری شود. میزان کبودی بعد از جراحی به تکنیک بکار رفته در جراحی و خود بیمار بستگی دارد. جراح بینی همیشه به انجام روش بسته برای جراحی بینی تمایل دارد که در این روش، برش‌ها در زیر بینی ایجاد می‌شوند. با این روش، جراح می‌تواند به نتایج رضایت بخشی دست یابد و به طرز باورنکردنی از میزان ورم و کبودی در بیمار خود بکاهد. در مواردی که برای رسیدن به نتایج مطلوب باید استخوان بینی را صاف کنند، احتمال کبودی بیشتری وجود خواهد داشت. عوامل بسیاری در بروز ورم و کبودی بعد از جراحی وجود دارد، ازجمله مشکلات خونی، ضخامت پوست، داروهای رقیق‌کننده‌ی خون و سلامت عمومی بدن. با استفاده از داروهای مسکن، بیمار باید بتواند روز بعد از جراحی، استراحت کند و طبق معمول غذا بخورد. استفاده از کیسه‌ی یخ روی گونه‌ها در 48 ساعت اول به کاهش ورم صورت کمک می‌کند. بیمارانی که تحت عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) قرارگرفته‌اند دچار سفتی و گرفتگی در لب بالایی‌شان می‌شوند و ممکن است در دو هفته اول گمان کنند که قادر به خندیدن نیستند.

هزینه


ازآنجایی‌که عمل جراحی بین برای هر فرد متفاوت می‌باشد، هزینه‌ی این جراحی با توجه به عوامل متعددی متغیر خواهد بود. بیماران باید درباره‌ی هزینه‌ی کلی جراحی‌شان و نیز گزینه‌های پرداخت و تسهیلات مالی (در صورت ارائه توسط پزشک یا کلینیک) با پزشک جراح خود صحبت کنند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است