بهترین جراح برای انواع عمل بینی(رینوپلاستی) کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

انتخاب جراح بینی خوب یکی از گام‌‌های اساسی در تضمین کیفیت و کسب نتایج مطلوب از رینوپلاستی یا به‌ عبارتی جراحی زیبایی بینی است. از آن‌جایی که رینوپلاستی یکی از چالش انگیزترین جراحی های زیبایی می‌باشد، به افرادی که قصد عمل زیبایی بینی دارند توصیه می‌شود به جراحان مجرب، متخصص و دارای سوابق کاری خوب مراجعه کنند. یک جراح باید بتواند به خوبی با بیمار ارتباط برقرار کرده، شنونده خوب و مهمتر از همه دلسوز و متعهد باشد. جراحان زیادی هستند که این معیارها را دارند اما متاسفانه برخی در کار خود کوتاهی کرده و رضایت بیماران را جلب نمی کنند. با توجه به تمام موارد مذکور تحقیق و بررسی دقیق قبل از هر گونه اقدام به جراحی بینی ضروری است. از آن‌جایی که رینوپلاستی یک جراحی اختیاری و غیر ضروری است بنابراین هیچ عذر و بهانه ای برای تعجیل وعدم تحقیق و بررسی شرایط و سوابق پیشین جراح وجود ندارد. به‌عبارت ساده‌تر باید گفت که عدم تحقیق و بررسی قبل از جراحی خطر و ریسک فراوانی برای چهره‌ی بیمار همراه خواهد داشت.

در حالی که کیفیت نتیجه حاصل از جراحی رینوپلاستی به جراح بستگی دارد اما باید درنظر داشت که پیدا کردن جراح ماهر و مجرب هم کار راحتی نیست. متاسفانه هیچ روش خاص و منحصری برای یافتن جراح خوب وجود دارد و مهمتر از همه این که، عدم صحت و یا تناقض منابع اطلاعاتی موجب می‌شود دسترسی به اطلاعات لازم در خصوص جراح راحت صورت نگیرد. بنابراین جمع‌آوری اطلاعات از تمامی منابع و سپس ارزیابی دقیق آن‌ها تاثیر فراوانی در دستیابی به نتیجه مطلوب خواهد داشت. شاید این روند وقت‌گیر و چالش‌انگیز باشد اما مسلما با نتایج مثبت و رضایت بخشی همراه خواهد بود. جهت مشاوره ،کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت در کلینیک دکتر سهرابی باشماره‌های 03136264272 و 03136274746 تماس حاصل فرمایید.

انتخاب بهترین جراح بینی


با وجود این که انتخاب جراح خوب نقش کلیدی در عمل زیبایی بینی دارد اما باید خاطر نشان کرد که هیچ جراحی نمی‌تواند نتیجه حاصل از عمل زیبایی بینی را تضمین نماید. به دلیل این‌که عمل بینی روی بافت‌های متورم و تحریف شده‌ای که احتمال تغییر شکل دارند صورت می‌گیرد، احتمال هر گونه اختلال در زیبایی بینی بعد از جراحی حتی بدون درنظرگرفتن جراح امری قطعی و اجتناب ناپذیر می‌باشد. حتی جراحان با استعداد و خوش نیت هم نمی توانند احتمال بروز مشکلات را پیش‌بینی و یا پیشگیری نمایند. بنابراین بهتر است بیماران از جراحی زیبایی بینی انتظارات معقول و واقع‌بینانه داشته باشند. پیدا کردن یک متخصص جراح بینی با استعداد و با سوابق موفق مستلزم صرف زمان و تلاش است. انتخاب یک جراح خوب طبیعتا تاثیر چشمگیری در بهبود زیبایی بینی خواهد داشت و بالعکس انتخاب نامناسب یک جراح بینی منجربه نتیجه نامطلوب خواهد شد.

معیارهای انتخاب یک جراح رینوپلاستی


مواردی که در این قسمت معرفی می‌کنیم کمک شایانی به انتخاب یک جراح بینی مناسب خواهد کرد:

سوابق پیشین جراح بینی

بررسی سوابق پیشین جراح بینی یکی از راه‌های تحقیق و ارزیابی یک جراح می‌باشد.
مسلما هیچ کس دوست ندارد بینی و یا درکل چهره خود را دراختیار یک جراح ناشی و ناوارد قرار دهد. بررسی و تحقیق سابقه پیشین و تخلفات ثبت شده یک جراح مسلما یکی از اساسی ترین گام‌ها در روند انتخاب جراح مناسب است. با وجود این‌که برخی از ادعاها در خصوص تخلفات پزشکی اغلب پوچ و ناصحیح هستند اما بسیاری از قضاوت‌ها و بیانیه‌ها علیه یک جراح خاص موجب سوء ظن و دقت در انتخاب می‌شود.

تخصص ویژه

جراحانی که در یک حوزه خاص نظیر جراحی تومورهای عروق مغزی، جایگزین کامل مفصل ران و یا جراحی زیبایی بینی تخصص ویژه دارند طبیعتا مهارت و تجربه بیشتری در کار خود نشان خواهند داد. این افراد اغلب جراحی‌های موفقی داشته و با رضایت بی شمار بیماران روبرو هستند.
با وجود این‌که پیدا کردن متخصصی که در جراحی پلاستیک یا جراحی پلاستیک صورت مورد تایید هیئت پزشکی باشد آغاز خوبی است اما همین امر نیز نمی‌تواند تضمین کننده کیفیت جراحی رینوپلاستی باشد. رشته‌های آموزشی مختلف در حوزه پزشکی نظیر جراحی پلاستیک، جراحی گوش، حلق و بینی، جراحی پلاستیک صورت و جراحی دهان می‌توانند به جراحی رینوپلاستی منتهی شوند. لازم به ذکر است که هر کدام از این رشته‌ها مزایا و معایب خود را داشته و هیچ یک تضمین کننده کیفیت عمل بینی نمی‌باشند. پیشروان در جراحی رینوپلاستی معمولا فارغ التحصیلان همین رشته‌ها بوده و تمرکز عمده‌ی آن‌ها روی عمل زیبایی بینی است.

اظهارات نظر و کلامی دیگران

یکی دیگر از شاخص‌های اطمینان از کیفیت جراحی زیبایی بینی اظهار نظرات دوستان مطمئن و اعضای خانواده است. نظرات شخصی و مثبت در خصوص کیفیت جراحی، رفتار پزشک با بیمار، پاسخگویی به نگرانی بیمار و پیگیری درمان و مراقبت همیشه موجب اطمینان بخشی در بیمار می‌گردند.
علاوه‌بر این، جمع آوری تاییدات متعدد از منابع مستقل موجب افزایش اطمینان در فرد می‌گردد. هیچ وقت نباید تمام جراحی‌ها را با هم مقایسه کرد. جراحی بزرگ کردن سینه با جراحی لیفت صورت متفاوت است. بنابراین جهت جراحی رینوپلاستی بینی باید حتما به متخصص عمل زیبایی بینی مراجعه کرد.

تبلیغات اینترنتی


اخیرا پیام‌های اینترنتی و سایر تبادل نظرات آنلاین یکی از منابع اطلاعاتی مهم به شمار می‌آیند. به‌طور کل، گفتگوهای جمع آوری شده توسط چنین وب سایت‌هایی با ارتقاء سطح آگاهی بیماران، افشای بی کفایتی جراحان و ایجاد شبکه پشتیبانی مجازی در بین بیماران رینوپلاستی مثبت و موثر بوده است. اما مواردی نظیر تبادل اطلاعات نادرست، هتک حرمت و ثبت‌های جعلی روزافزون در شبکه‌های مجازی تاثیر منفی داشته است. نارضایتی یک بیمار با توجیه و یا بدون توجیه معتبر می‌تواند هزاران نتیجه جراحی موفق را باطل و بی ارزش کند. ماهیت ناشناس اینترنت و عدم پاسخگویی متقابل، پیشگیری از چنین سوء استفاده‌ها را دشوار کرده است. بنابراین هنگام ارزیابی شایستگی و توانایی های جراحان در اینترنت بهتر است انگیزه افرادی که نظر داده‌اند را درنظر گرفت و کامنت‌های منفی را کاملا مورد بررسی و ارز یابی قرار داد.

نمونه کارهای جراحی

یکی از موثرترین روش‌های ارزیابی مهارت و توانایی جراح زیبایی بینی بررسی عکس‌های قبل و بعد از جراحی بیمار است.
بسیاری از جراحان عمل بینی به کارهای خود مغرور شده و جهت مقایسه دقیق‌تر عکس‌های قبل و بعد از جراحی با ترفندهایی نظیر تغییر پس زمینه عکس و نورپردازی کار می‌کنند. جهت ارزیابی دقیق از عمل زیبایی بینی، نه‌تنها از نیمرخ بلکه از جهات مختلف صورت بیمار عکس می‌گیرند. مشاهده عکس‌هایی که نواقص بینی آن‌ها مشابه بینی خود بیمار است کمک شایانی به قضاوت و نتیجه‌گیری مهارت جراح در اصلاح عیوب بینی خواهد داشت. بنابراین عمل موفق زیبایی بینی چندین بیماری که عیوب مشابه داشتند تاثیر چشمگیری در اطمینان بخشی بیماران تازه وارد خواهد داشت. مشاهده عکس‌های قبل و بعد از جراحی بیمار بیانگر مهارت‌ها و استعدادهای جراح رینوپلاستی می‌باشد. اصلاح عیب بینی‌هایی که به شدت آسیب دیده‌اند شاید بهترین شاخص در ارزیابی توانایی جراح در عمل بینی باشد چراکه اصلاح مجدد بینی‌هایی که مشکلات پیچیده دارند طبیعتا سخت‌تر و چالش انگیزتر از بینی‌های دست نخورده است.

مشاوره کیفیت

جلسه مشاوره، صرف نظر از شکایات بیمار در خصوص عیوب بینی، جهت تشخیص صحیح مشکل بیمار، طراحی برنامه درمانی و ارائه اطلاعات مرتبط نظیر انتخاب، خطرات و نتایج پیش بینی شده انجام می‌شود. با وجود این‌که جلسات مشاوره‌های رینوپلاستی برای ارائه اطلاعات دقیق‌تر و تسهیل در امر تصمیم‌گیری انجام می‌شوند اما متاسفانه امروزه اطلاعات الکترونیکی کاملا خلاصه و از قبل آماده شده تاثیر زیادی در کسب اطلاعات ندارد. بسیاری از جراحان وقت کمتری را به معاینه دقیق بینی بیماران اختصاص داده، با حوصله به حرف ها و خواسته‌های بیماران گوش نمی‌کنند و کمتر درخصوص مشکلات و منطق درمان توضیح می‌دهند. از نظر من، سوابق پزشکی بیمار، معاینه دقیق و توضیح کامل درمان و عوارض مرتبط بیش‌تر از 1 ساعت به طول نمی انجامد. در بسیاری از موارد جراحی‌های بینی، معمولا تصویربرداری کامپیوتری جهت شبیه سازی تغییرات در بینی انجام می‌شود. این کار کمک فراوانی به پیش بینی نتایج حاصل از عمل خواهد کرد. بررسی عکس‌هایی که توسط خود جراح قبل و بعد از عمل بینی از بیمارانی که عیوب مشابهی داشتند گرفته شده بخشی از جلسه مشاوره کیفیت است. طول جلسه مشاوره و گفت وگوهایی که بین بیمار و جراح انجام می‌شود درنهایت در تصمیم‌گیری بیمار برای اعتماد و انتخاب جراح موثر خواهد بود.

به این پست امتیاز دهید.
بهترین جراح برای انواع عمل بینی(رینوپلاستی) کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
4.5 از 2 رای